o tym co gdzie i jak

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
o tym co gdzie i jak

wszystko o wszystkim i o niczym, także o klimatyzacji


    pracujący a praca

    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    pracujący a praca Empty pracujący a praca

    Pisanie  Admin Pią Mar 29, 2013 7:05 pm

    Skoro ją zmarnowali to teraz będą musieli wszystko robić jak w dzienniczku, czyli – jeśli nie potrafią sami zachować odpowiedzniej równowagi na polu pracodawca-pracownik to będą mieli tą równowagę narzuconą przez przymus prawa.”
    Jak to wyegzekwujesz, przez stworzenie nowych miejsc pracy w sektorze biurokracji panstwowej ktora juz tak rozrosnieta do granic mozliwosci pozera wlasny ogon?
    Nowy premier, bo ten nie potrafi zrozumiec problemow powinien tlumaczyc spoleczenstwu co trzeba zmienic i oczywiscie ze musi byc gorzej zanim zacznie byc lepiej. Nie zrobisz z humanisty ktory i owszem potrafi pracowac jako wykwalifikowany robotnik na zachodzie, ale on ma pracowac samodzielnie we wlasnym kraju jako rzemieslnik, a do tego musi go ktos przyuczyc. To moze zrobic dobry majster albo szkola zawodowa.
    Te miliony ludzi chca pracowac w Polsce ale nie ma kto ich nauczyc jak tworzyc samemu prace dla siebie. I trzeba wyraznie powiedziec spoleczenstwu ze pracy w biurach nie ma. Nowych absolwentow do biur juz nie potrzeba. Nauczycieli i uczelni jest za duzo. Polski nie stac na takie marnotrawstwo zarowno ludzi jak i obiektow. Tego nie zrobi ani PO, ani PiS, ani Palikot ani SLD. Oni wszyscy nie wiedza co trzeba zrobic. Potrafia dyskutowac calymi latami o tym co bylo w Smolensku, albo co jest w sypialni partnerow jednoplciowych. Nie mowiac juz o tym ze kazdy problem staraja sie rozwiazac przez pozyczenie, zadluzenie, zakupienie od innych, czy sprzedanie tego co jeszcze moze ktos kupic.„zamknięcie zakładów pracy bo się sformalizuje pracę? to ewenement na skalę świata”
    Ciekawe – a o kosztach Pan słyszał? To główny powód zamykania zakładów pracy.
    „Co niby młodego człowieka, który dostaje śmieszną pensje bez żadnych gwarancji, obchodzą koszty pracy pracodawcy. ”
    Co niby pracodawcę obchodzą koszty życia pracownika? Znam takich co obchodzi, ale to raczej nie jest obowiązkowe. Więc pewnie są pracownicy, których też to obchodzi – tez nieobowiązkowo.
    „Pracownik ma tylko wykonać swoją pracę i ma dostać uczciwą pensie ”
    A kto oceni czy pensja jest „uczciwa” czy nie? I czy jeśli „uczciwa” pensja jest wyższa niż wartość , która pracownik wypracowuje to można go zwolnić? koszty pracy to więcej niż pensja – o tym też warto pamiętać.
    Co do umów inne niż o pracę – proszę zauważyć, że protestują przeciw nim nie osoby nimi objęte, ale ludzie na umowach o pracę. Kolejny przejaw walki pracujących z bezrobotnymi w obronie własnych przywilejów.
    „Niemiec czy Anglik nie ma problemu z niewykwalikowanymi Polakami? Tam nikt nie narzeka, że przyjeżdzają do nich sami „humaniści”. – bo albo ich wstawiają na zmywak gdzie wykształcenie jest bez znaczenia albo robią drenaż mózgów i biorą najlepszych.
    ” jeśli nie potrafią sami zachować odpowiedzniej równowagi na polu pracodawca-pracownik to będą mieli tą równowagę narzuconą przez przymus prawa”
    - no właśnie że nic nie będą musieli – o tym pisze Kaźmierczak. Prawo albo obejdą albo zrezygnują z działalności. Przymusu bycia przedsiębiorcą i zatrudniania nie ma. a stracą głównie pracownicy.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    pracujący a praca Empty Re: pracujący a praca

    Pisanie  Admin Pią Mar 29, 2013 7:06 pm

    Po raz kolejny: przykładów na działanie krzywej Lafera mamy wiele w tym w Polsce (akcyza na alkohol, podatek dochodowy od przedsiębiorców).
    Szara strefa istnieje w każdej gospodarce. Im bardziej uregulowana i wyżej opodatkowana tym jej więcej. Nawet (a nawet zwłaszcza) w Rosji Sowieckiej szara strefa była mimo że i śmierć za to groziła.
    Dalej:
    1. Nie zgadzamy się, że antagonizm kapitał vs praca to podstawa kapitalizmu bo to nie prawda. Więc nie ma żadnego pamiętajmy.
    2. Nie wiem gdzie się Pan uczył ekonomii, ale nadprodukcja nie ma nic wspólnego z pogonią za zyskiem. Proszę poczytać na ten temat np. u Hayeka.
    3. Bzdura na kółkach. Znam wielu przedsiębiorców, wszyscy pracują i to znacznie ciężej niż ich pracownicy. Także ci w znacznie większych firmach.
    5. Kryzys nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. Wynika z etatyzmu.
    6. Kapitalizm sobie świetnie radził bez płacy minimalnej. U nas jej zniesienie nie miałoby wielkiego wpływu na istniejące zatrudnienie – co najwyżej spadłoby trochę bezrobocie – acz niewiele bo za takie stawki nie tak łatwo znaleźć pracownika.
    8. A chłodomor na Ukrainie? Żadnych wojen ani plag nie było – tylko decyzja polityczna.
    9. Kłopoty Cypru wynikają w inwestowanie w obligacje greckie. Proszę nie zmyślać.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    pracujący a praca Empty Re: pracujący a praca

    Pisanie  Admin Pią Mar 29, 2013 7:07 pm

    Ale badzmy tu szczerzy. Polski przedsiebiorca to zachanny baran i tyle. Mam nadzieje ktos to wytlumaczy. Ceny w Polsce sa europejskie a place pracownicze 3-5 krotnie nizsze od przecietnej zachodnioeuropejskiej. Jak to mozliwe ze Polska jest zalewana zachodnimi produktami ??? To tylko wskazuje jakimi ciemniakami musza byc polscy przedsiebiorcy.”
    Nalezy pamietac o tym ze tego rodzaju postawe ksztaltuje brak rownowagi na linii: pracodawca-pracownik. Jezeli dla przykladu 2 miliony jest bez pracy i 2 miliony wyjechalo na saksy, to zeby dla tych ludzi znalazla sie praca potrzeba bardzo duzo nowych pracodawcow. Zalozmy ze powstaja firmy 4 osobowe ktore zaklada 1/4 tych ktorzy sa teraz bezrobotni. Prosty rachunek mowi o 1 milionie nowych pracodawcow. I to jest dopiero stan rownowagi. A zeby byla taka sytuacja jak byla w PRL-u gdzie brakowalo rak do pracy i pracownika sie cenilo, to potrzeba bylaby jeszcze wieksza ilosc malych byznesow.
    Ten problem rozwiazac trzeba czy to sie komus podoba czy nie. Strajkami sie go nie rozwiaze. Tak jak autor pisal: ci ktorzy beda gnebieni zamkna byznesy i wywioza pieniadze do rajow podatkowych by przez reszte zycia lezec do gory brzuchem. Czy to stworzy nowe miejsca pracy? Mozna liczyc na rewolucje i powrot do PRL-u, tylko ze nie z tym spoleczenstwem. PRL powstawal po wojnie gdzie ludzie nie patrzyli ile kto ma tylko razem dzwigali kraj z ruin.
    To dzisiaj jest niemozliwe. Egoizm doprowadzil do tego ze kazdy kto ma wladze, a takze kto jej nie ma bedzie robil wszystko aby ten kraj splajtowal.
    Solidarnosc jest najwiekszym udzialowcem w tym procesie i bedzie nadal dopoki sie nie zrozumie ze najpierw trzeba wyprodukowac a potem mozna dopiero dzielic. Jak to mowia (mam na mysli Solidarnosc): „jeszcze skora na baranie a juz pija na nia”. Od czasow gdy ten zwiazek powstal w 1980 nigdy nie padlo z ust jego tworcow stwierdzenie: wezmy sie wszyscy do pracy, bo strajkami Polski nie zbudujemy. O tym ze zgoda buduje a niezgoda rujnuje przekonywac nie trzeba. Na razie widac jak w zwierciadle ze niezgoda Polske rujnuje a ten blog jest oczywistym przykladem takiej niezgody. Bo gdzie 2 Polakow tam trzy zdania. Ciezko jest walczyc z wadami narodowymi.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    pracujący a praca Empty ruch

    Pisanie  Admin Nie Paź 23, 2016 4:48 pm

    Chce się przyłączyć do wody i kanalizacji, problem pojawia się ponieważ przyłącz jest na drodze gminnej kóra pokryta jest asfaltem. Bede musiał przeryć jakieś dwa metry asfaltu aby dostać sie do studzienki. Jeżeli droga jest gminna publiczna jest potrzebny projekt organizacji ruchu, jeżeli droga jest gminna wewnętrzna to nie musisz mieć takiego projektu, wystarczy zajedzie pasa drogoweg. - dowiedz się dokładnie jaka to droga wewnętrzna czy publiczna. (publiczne są np wtedy jak były robione z projektów unijnych)
    Taki projekt jak zrobisz idziesz zatwierdzić go w starostwie powiatowym. Ja taki projekt zrobiłem sobie sam, znalazłem na stronie gminy mapy do przetargu mojej ulicy, przerobiłem w paincie, naniosłem znaki. W necie jest dużo takich projektów. Pomogę Ci.... Przerób sobie mój projekt, skołuj mapy i działaj. Bezpośrednio przed robotami drogowymi przy działce 117/2 od strony południowej
    i północnej zostanie ustawiona bariera drogowa na całej szerokości dorgi u-20b, oraz znaki pionowe A-14 roboty drogowe,oraz B1 – zakaz ruchu w obu kierunkach
    Od strony południowej na rondzie zostanie ustawiony znak D-4a Droga bez przejazdu.
    Od strony północnej przed prejsciem dla pieszych poziomym P-10zostanie ustawiony pionowny znak D-4a – droga bez przejazdu.

    Podczas robót mieszkańcy będą mogli dojechac do swoich posesji dwoma wjazdami
    z ulicy K.................z obu stron robót drogowych conie koliduje z całkowitym zamknięciem szerokości drogi.

    Oznakowanie(wielkości znaków, wysokość ich umieszczania, odległość od krawędzi drogi) należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury
    z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków
    i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich

    umieszczaniana drogach (Dz. U. Nr 220, poz. 2181) i „Instrukcją oznakowaniarobót prowadzonych w pasie drogowym”. Pozostałe zabezpieczenianależy wykonać zgodnie
    z obowiązującymi przepisami BHP
    Możesz to też komuś zlecić, ale wtedy płacisz od 500-800 zł. Bez sensu!

    Poszedłem do gminy o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa, niestety Pan mi powiedzial, że droga bedzie musiala na czas wykonania przyłącza zostać zamknieta wówczas muszę zrobić PROJEKT ORGANIZACJI RUCHU i dopiero z projektem złożyć wniosek. Pan w gmienie poinformował mnie, że taki projekt robi wykonawca który bedzie robił wykop. W mojej miejscowości mam dwie firmy zajmującymi się robotami drogowymi i oni pierwsze słyszą, że to niby Oni musieli robić taki projekt.Niestety bardzo ważna rzecz jeśli prace są prowadzone w pasie drogi publicznej. Gdybyś to pominął a (odpukać) coś się stało to problemy masz kosmiczne!
    Projekt niestety musisz komuś zlecić, podjedź naprawa wodociągu Warszawa do zarządu dróg może coś Ci pomogą, podpowiedzą gdzie to załatwisz. Ja swego czasu projekt organizacji ruchu wykonałem przez firmę która na rynku lokalnym handluje znakami drogowymi itp.

    Proszę o pomoc gdzie się udać, aby otrzymać taki projekt.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    pracujący a praca Empty wcinka

    Pisanie  Admin Nie Paź 23, 2016 4:51 pm

    U siebie robiłeś na kolanie, ale dotyczyło to drogi gminnej wewnętrznej. Jak jest droga gminna publiczna projekt organizacji ruchu musi zatwierdzić starostwo. Droga gminna wewnętrzna, a droga gmina publiczna różni się tylko zapisem na papierze na planach. To i to to normalna ulica, a człowiek dowiaduje się że jest to np droga gminna publiczna dopiero w urzędzie. Ba... ta sama droga która dzisiaj jest publiczna przez ostanie 20 lat była drogą gminną wewnętrzną. Kwestia zmian w zapisach chyba na pralnie zagospodarowania przestrzennego. W naszym GZK są dwie opcje zrobienia przyłącza - albo robi je GZK (w tym wypadku zapłacilibyśmy im około 3000 za to) albo robi firma zewnętrzna ale wcinkę i nadzór ma GZK (i za to płaci im się 615 zł). W tej drugiej opcji należy dostarczyć im certyfikaty na użyte materiały, uprawnienia osób które robiły przyłącze i gwarancję na minimum 5 lat od wykonawcy. Ale... jeśli wcinkę robi GZK to czemu nasz wykonawca ma dać gwarancję? i na co? na samo położenie rury? Mamy zrobione przyłącze teraz musimy tylko dokończyć http://przylacza.com.pl te formalne kwestie i nas to zastanawia, wykonawca mówi ze nie wie na co ma tą gwarancję wystawić, bo na wcinkę nie wystawi skoro jej nie robił. Gwarancję wykonawca daje na swoją robotę gdyż przyłącze od wcinki do zaworu głównego który znajduje się z reguły na granicy działki jest własnością GZK i to oni się tym opiekują i w razie awarii odpowiadają za naprawę.
    Odnośnie uprawnień to niestety nie każdy może grzebać sobie przy instalacjach wody pitnej.
    Odnośnie certyfikatów użytych materiałów i gwarancji to rozumiem ale jeśli wcinkę robi GZK to są to już widzimisię urzędnika i utrudnienia.
    Gwarancja na przyłącze spowoduje iż w razie awarii wcinki którą robiło GZK odpowiadać będzie firma a nie GZK, więc najlepiej aby wykonie przyłączy wodociągowych wystawili oni gwarancję na odcinek przyłącza od wcinki.
    Jeśli chce wam się walczyć z GZK lub nie macie innego wyjścia to radzę przeczytać link w którym spółki wodne narzucają zaporowe lub uciążliwe warunki przyłączania się do sieci wodociągowej.
    Jak na moje oko jest to monopol GZK który wyżyna konkurencję stosując określone wymogi.

    Sponsored content


    pracujący a praca Empty Re: pracujący a praca

    Pisanie  Sponsored content


      Obecny czas to Pią Kwi 19, 2024 6:23 am