o tym co gdzie i jak

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
o tym co gdzie i jak

wszystko o wszystkim i o niczym, także o klimatyzacji


    przekręt na dług

    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty przekręt na dług

    Pisanie  Admin Czw Mar 20, 2014 4:00 pm

    Nawet 350 tys. zł zyskała firma deweloperska na skupie 1,5 mln zł długów swoich podwykonawców. To największa tego typu akcja na dlugi.info i, jak widać na przykładzie, dobry sposób na pozbycie się zatorów płatniczych. Fajny patent, nie płacić podwykonawcom, a jak popadną w długi, za grosze skupować ich wierzytelności, istne perpetum mobile. Czyli jak rozumiem nowy sposób na biznes i "recepta podana na tacy" 1 - realizować wielkie przedsięwzięcia 2 - nie płacić podwykonawcom 3 - podwykonawcy nie mając kasy nie zapłacą swoim dostawcom 4 - odszukać dostawców (wierzycieli) naszych podwykonawców 5 - skupić zobowiązania podwykonawców za pół ceny od ich wierzycieli 6 - zostać "orłem biznesu" gratuluję promowania złodziejstwa. Czyli nie płacili wykonawcom, a ci nie mieli jak zapłacić za materiały budowlane. Zatem wykonawcy dostali po dupie i trochę również sprzedawcy materiałów budowlanych. Czyli deweloper ich załatwił. I czym tu się chwalić? Ale czemu nie podajecie nazwy tego nieuczciwego dewelopera? Nie ma czegoś takiego że wszyscy są zadowoleni to jest kolejny przekręt by wydoić ludzi którzy i tak nie wiążą koniec z końcem bo komornik pozajmował konta, dom, samochód za 30% wartości to że dał się wkręcić jakiemuś bankowi gdzie za 200tys musi spłacić 400tys a że miał problemy finansowe stracił wszystko i dalej jest winny 100tys he he Polska to kraj szwindli i bezprawia
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Czw Mar 20, 2014 4:03 pm

    W takim przypadku powinni jeszcze zapłacić VAT od różnicy (zamiast podwykonawcy). Inaczej jest to bezwzględna metoda na rozwalanie normalnych firm... Ciekawe, że sprzedają nieistniejące długi. Długi wyssane z palca. Potem taka firma je kupi i do e-sądu. Ten wcale nie patrzy na nie dokładnie, tylko wystawia nakaz płatniczy bez zawiadomienia drugiej strony. Wtedy przychodzi nagle decyzja komornicza o zajęciu poborów. Spróbujcie to wtedy odkręcić. Taka jest ta nasza sprawiedliwość. I to jest chora hydraulik Warszawa Polska. Deweloper nie płaci podwykonawcy(bo ma to gdzieś) a czeka kiedy podwykonawca nie wywiązuje się z płatnościami wobec hurtowni, no bo nie ma kasy bo deweloper nie zapłacił, deweloper wykupuje dług podwykonawcy od hurtowni za grosze i w hydraulik Warszawa ten sposób płaci podwykonawcy. I wszystko w majestacie prawa. Ale ten deweloper jeszcze nie wie że za rok może dwa sam padnie bo tymi działaniami się wpisuje na inną czarną listę, i wszyscy będą jego mieli w d....e. czyli deweloper "kupił" niewolników - będą pracować, aby odpracować, a deweloper będzie naliczał odsetki karne i git - wszystko w świetle prawa... szczerze powiem, że nie popieram migających się dłużników i rozumiem wierzycieli chcących odzyskać swoje wierzytelności I niby do czego to ma prowadzić,jeszcze większy syf niż był się zrobi a upublicznianie długów prywatnych osób to już żenada i nie wiem czy to jest takie w porządku,ktoś się tym musi zainteresować na poważnie poza tym naszym śmiesznym rządem
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Czw Mar 20, 2014 4:06 pm

    "Takiej transakcji na dlugi.info jeszcze nie było. Jeden z dużych polskich deweloperów, zamiast płacić firmom podwykonawczym za wykonane przez nie usługi, znalazł ich dłużników." Takich dziennikarzy też nie było do tej pory, takich ktorzy nie odróżniają dłużnika od wierzyciela. Taki przekręt robiono z rolnikami jedna firma skupuje płody rolne druga sprzedaje nawozy i środki do produkcji rolnej. Zastawem zwykle jest ziemia po windykacji wystarcz zapłacic za skupione płody i przeprosić za zwłokę. Stary numer. mechanizm jest prosty. Mam układy i biore duzy obiekt do wykonania.Wiadomo,że nie mam sił własnych-więc zawieram umowy z podwykonawcami na świadczenie dla mnie usłuyg-ale ze wskazanych projektem materiałów i współpracujacej z nami hurtowni. Wczesniej jestem umówiony z hurtownia ,że .........i tu jest cała zachwostka
    daja moim podwykonawcom długie termiby płatności na umówionych przeze mnie warunkach i cenach. Realizacja inwestycji trwa-ja płace solidnie pierwszą transze, druga i nagle-zator.Hurtownie natychmiast zadaja zapłaty i mają gotowe pozwy.Ja w umowie mam zastrzezone,że pełna płatnośc po zakończeniu inwestycji i z kasa dla podwykonawców stop. Teraz -najmuje kancerarie prawna-która w moim imieniu prowadzi postepowanie ugodowe-w którym to podwykonawcy zgadzaja sie na daleko idace ustepstwa-bo komornik wisi na majatku. W tym czasie kancelaria juz odkupuje wierzytelności od hurtowni-po cenach wczesniej uzgodnionych-a moze nawet z małym jeszcze upustem. Ja rozliczam sie z podwykonawcami ich długami odsuwając od nich widmo katastrofy finansowej,sam jestem bogatszy o róznice w cenie materiałów -a wynegocjowana cena oraz mam w 3/4 wykonana inwestycje za friko................Tyle w temacie. I take Polske walczyła nasz styropianowa solidarnośc-proste?
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Gru 07, 2014 9:27 pm

    Mechaniczna Pomarańcza (Clockwork Orange) czy Żądło (Sting) to tylko [mniejsze ;-)] pół biedy przy takiej n.p. Szklanej Pułapce (Die Hard)!
    Art.Czy to co piszesz w tym tekście jest komuś w ogóle potrzebne? Bo ja tak powiem. Normalne jest, że co kraj to obyczaj i tym samym – co kraj to inny rodzaj humoru i tekstów. W różnych krajach różni bohaterowie komiksów choćby, są inaczej odnierani i są bohaterami innych żarótów i kontekstów tych żartów. Więc przestrzań iskrzyć AUTORZE, bo nie da siepo prostu tak tłumaczyć by odnieść całkowicie pierwotny sens. Musiłby być jednocześnie komentarz wyjaśniający np. o wprzyzwyczajeniach amerykanów do potterów czy tam innych nocników…
    Nie rozumiem, dlaczego w polskiej TV nakładany jest głos lektora na oryginalną ścieżkę dźwiękową? Przecież to jest barbarzyństwo oraz naruszenie praw autorskich przez dewastację działa artystycznego ! Filmy dla dzieci mogą być przecież dubbingowane, a reszta Polaków umie przecież czytać, nawet dziś, mimo drastycznego spadku poziomu szkolnictwa. Chyba, że rząd przygotowuje nas na masowy analfabetyzm na zasadzie, że analfabetami to łatwiej jest rządzić.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Gru 07, 2014 9:28 pm

    Jeśli chodzi o tłumaczenie tytułu serialu to bardzo się mylisz. “The Big Bang Theory” jest oczywiście teorią naukową, jednak jest to też gra słów o czym zresztą właśnie mówi ten artykuł. Słowo “bang” w języku angielskim oznacza:Czy naprawdę autor tego artykułu wierzy w to, że seriale oglądane są w telewizji? Jest to serial, jak sam wspomniał, nastawiony głownie na geeków, którzy doskonale rozumieją zawarte w nim aluzje i z pewnością nie są to osoby śledzące program tv żeby trafić na nowy odcinek serialu. Wszystko to mają w sieci, z napisami, w oryginale, jak chcą. Żaden problem z tłumaczeniem i lektorem w ogóle nie ma tu miejsca.
    stukać – to bang [wulg.] (też: to screw)
    dmuchać(seks) [pot.] – to bang [wulg.] (też: to screw).
    Wydaje się to oczywistym ale widzę, że może nie jest i dlatego jest źle odbierane. Nie mam absolutnie nic do osób, które uważają serial za denny i głupi, ale atakowanie go przez własną niewiedzę jest przynajmniej nieodpowiednie.
    Natomiast, jeśli mówimy o absurdzie wielu sytuacji i relacji przedstawionych w serialu to właśnie na tym opiera się cała zabawa, rozrywka i komizm. Dokładnie na tym o czym ty piszesz.
    Jeśli już mówimy o adekwatności nauki w serialu to dużo się niestety nie wypowiem. Nie wiem dużo na ten temat jakkolwiek próbuję się w tym kierunku kształcić, ale wiem, że jest wiele osób ze staffu, które bacznie obserwują każdy wzór napisany na tablicy, każdą wypowiedź wypowiedzianą przez bohaterów i każdy najmniejszy szczegół. I wiem również, że nie wielu ludzi skarży się na mijanie się nauki z prawdą w nim, wiele rzeczy jest przerysowanych (jak znalezienie nowego pierwiastka, udowodnienie go przez chińczyków itd.) ale nigdy nie nie prawdziwych.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Paź 18, 2015 9:08 pm

    W 2014 r. gospodarka urosła o 3,3 proc., a nie o 3,4 proc. jak szacowano wcześniej. Deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 3,3 proc. PKB, a nie 3,2 proc. - poinformował w piątek w komunikacie GUS. Jednocześnie dług publiczny sięgnął 50,4 proc., a nie 50,1 proc.

    Główny Urząd Statystyczny zweryfikował w piątek wcześniejsze szacunki dotyczące PKB, wysokości deficytu sektora finansów publicznych oraz długu publicznego w relacji do PKB.

    Urząd wyjaśnił, że rewizja PKB za lata 2010-2014 wynika kontynuacji prac nad wdrożeniem nowych międzynarodowych standardów metodycznych oraz wdrożenia innych zmian metodycznych, a także wykorzystania danych ostatecznych dla roku 2013 i zaktualizowanych danych źródłowych dla roku 2014.

    "Średnioroczne tempo wzrostu PKB w okresie objętym rewizją, w porównaniu z danymi publikowanymi wcześniej (przed obecną rewizją), zmieniło się nieznacznie - spadek o 0,1 pkt. proc." - podał GUS. Tym samym w zeszłym roku PKB wzrosło o 3,3 proc., a nie o 3,4 proc., w 2013 r. o 1,3 proc. a nie o 1,7 proc. Rok 2012 zamknął się wynikiem 1,6 proc. (a nie 1,8 proc.), a w roku 2011 gospodarka wzrosła o 5 proc., a nie 4,8 proc., jak szacowano wcześniej.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Paź 18, 2015 9:09 pm

    Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Na stronie internetowe PUP Białystok wyświetla sie 20 ofert pracy. Około 16-18 to propozycje pracy za najniższa krajową. 12-13 z tych 20 to praca na czas określony lub umowa zlecenie. Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Rodzina typu 2+2 ma szansę zarobić średnią krajową. Ciekawostki z innych portali: propozycja dla opiekunki- praca za 4 zł/h po 4 godziny dziennie od g6 do 8 i od 16 do 18, zatrudnię handlowca- wymagania własny samochód i własna baza klientów, pomocników budowlanych zaterudnie- stawka 10 zł/h gotowość do relokacji. I jest jeszcze hit: franczyza z wkładem 50 tys- franczyzodawca gwarantuje know- how i materiały promocyjne. Jest dobrze, jest bardzo dobrze. Może być tylko lepiej 25% jakpodaja oficjalnie ,z tym ze jakis tam ekonomista stwierdzil ze sa nie doszacowane i moga wiecej,zeby sie nie rozpisywac im wiekszy udzial szarej strefy w PKB tym wieksze kary dla kraju jakie musi ponies dla uni
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Lut 11, 2018 4:55 pm

    Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez urzędników przy podpisywaniu umów koncesyjnych – to główne wątki śledztwa w sprawie autostrady, w której rodzina Kulczyków ma znaczne udziały. była także przedmiotem kontroli NIK. W 2006 r. została oceniona bardzo negatywnie. „Ponad dziesięcioletni okres współpracy Skarbu Państwa z koncesjonariuszami ujawnił całkowity brak kompetencji i skuteczności administracji rządowej zarówno w zlecaniu, jak i egzekwowaniu realizacji zadań przez wykonawców prywatnych. Osiągnięcie celu zlecenia wymagało kolejnych ustępstw Skarbu Państwa minimalizujących ryzyko koncesjonariuszy” – napisało NIK w raporcie.Zerwać umowę żeby skarb państwa zapłacił kary umowne???? Umowę podpisał minister w rządzie SLD i tylko ich to obciąża. Jedyne co można teraz zrobić to pociągnąć do odpowiedzialności tych którzy tą umowę podpisali, o ile można im udowodnić jakąkolwiek winę. A w tego typu sprawach trudno cokolwiek udowodnić, widzimy to na przykładzie komisji Amber Gold czy też komisji reprywatyzacyjnej. Każdy odpowiada to nie ja, ja nie pamiętam, nie przypominam sobie, działałem swojej wiedzy w dobrej wierze, to należało do innego działu, ja napisałem odpowiednie pismo i przesłałem dalej itd...itp... Ale może da się udowodnić przestępstwo i na tej podstawie podważyć umowę??? Warto spróbować.

    Obecne stawki za przejazd rzeczonym odcinkiem A2 należą do najwyższych w Europie. W Portugalii, Włoszech, Grecji czy Francji kształtują się one na poziomie 25-37 gr za kilometr. W Chorwacji nie są wyższe niż 22 gr.umowa podpisana w 1997r zmieniona w 1999r Kto wtedy rządził? Drugie: "Koszt utrzymania, remontów oraz spłaty kredytów zaciągniętych na budowę autostrady pokrywany jest ze stałej "opłaty za dostępność" przekazywanej koncesjonariuszowi okresowo ze środków publicznych", ..... "Wysokość opłaty za dostępność nie została ujawniona" Rozumiesz? koncesjonariusz to Kulczyki... Państwo płaci za remonty i spłaca kredyt..... Super nie? i jeszcze jedno: "W 2009 Komisja Europejska zgodziła się, by rząd Polski wypłacał pomoc publiczną (pod postacią stałej "opłaty za dostępność" niezależnej od wpływów z opłat dokonywanych na bramkach) GTC (A1 od Grudziądza do Torunia) i Autostradzie Wielkopolskiej (A2 od Świecka do Nowego Tomyśla) przez kilka dekad eksploatacji. Według Ministerstwa Infrastruktury ,,wartość pomocy stanowi informacje poufne, które nie mogą być publikowane". Dodatkowo Autostrada Wielkopolska dostała rządowe gwarancje spłaty kredytów.

    W 2017 Komisja Europejska nakazała rodzinie Kulczyków zwrot Polsce 895 mln zł z tytułu zawyżonych rekompensat ze skarbu państwa." (za wiki)

    I co? chciałbyś móc obracać 895mln ze skarbu Państwa? Ja chciałbym.... chociaż rok....
    udrażnianie rur piaseczno przyciągnąć widza jak tylko wuko konstancin potrafiły najlepiej, ale kto zrobił to najskuteczniej? Zacięcie skacząc z kanału na kanał, przygotowaliśmy Nie tak zupełnie pusta.Służy głównie obcemu kapitałowi.Stać ich na przewóz swoich towarów.Na pewno nie dojeżdżają nią Polacy do pracy!udrażnianie kanalizacji konstancin jeziorna dla was skrót udrażnianie rur Warszawa tego, co się działo.W Warszawie pojawiły się legendy polskiej muzyki takie jak /udraznianie-rur cod wielu lat. Jasnym punktem było pojawienie się na udraznianie-rur l scenie która zachwyciła publiczność swoim rockowym głosem udrażnianie kanalizacji i bezpretensjonalnym zachowaniem. mógł też udrażnianie rur konstancin sprowadzić z zachodu jakąś znaną gwiazdę. udrażnianie rur piaseczno przyciągnąć widza jak tylko wuko konstancin potrafiły najlepiej, ale kto zrobił to najskuteczniej? Zacięcie skacząc z kanału na kanał, przygotowaliśmy udrażnianie kanalizacji konstancin jeziorna dla was skrót udrażnianie rur Warszawa tego, co się działo.W Warszawie pojawiły się legendy polskiej muzyki takie jak /udraznianie-rur cod wielu lat. Jasnym punktem było pojawienie się na
    Dalej wina PISU Zbychu? wytłumacz mi w którym momencie? Proszę.... jestem "tępym patolem pińcet plusem" nie rozumiem..... A może rozumiem?
    Kierowcy na A2 nie mają łatwego życia. Od początku roku za przejazd między Koninem a Nowym Tomyślem płacą aż 60 zł. Wychodzi więc 40 gr za jeden przejechany kilometr. Autostrada Wielkopolska wyjaśnia, że te taryfy wiążą się z koniecznością spłaty kredytów zaciągniętych na budowę drogi. Największe udziały w Autostradzie Wielkopolskiej na tym odcinku mają; 26,32 proc Meridiam Infrastructure A2 S a.r.l, Kulczyk Holding SA - 23,83 proc oraz PGE - 19,77 proc.

    Umowy na budowę A2 są tajne a Autostrada Wielkopolska jeszcze przez 20 lat będzie ustalać taryfy na autostradzie. Została podpisana w 1997 r. przez ministra transportu w rządzie SLD, Bogusława Liberadzkiego.
    avatar
    Admin
    Admin


    Liczba postów : 46
    Join date : 02/02/2013

    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Admin Nie Lut 11, 2018 4:56 pm

    Ciemny ludzie posłuchajcie bo to dla Was bardzo ważne. Jakby chcieli coś zrobić to by wnioskowali o obniżenie kwoty za km i o ustalenie maxymalnej kwoty i by było tanio tak jakby chcieli akurat politycy mogą to zrobić. A jesli nie robią to znaczy robia Was w balona żeby zyskać przy okzji poparcie ciemnego ludu.
    A co robia i będą robic w rzeczywistości.Dorobili się na okradaniu państwa polskiego. Mam nadzieję że ktoś odbierze im to co ukradli i znacjonalizuje a tych przekupnych ministrów spotka kara.
    Ano
    Igrzyska dla ciemnego ludu które też swoje kosztują. Poza tym nic.
    Jeśli już o kradzieży mówimy to cały biznes z podatków jest w czołówce. Reszta to Pikuś. Ale igrzyska mają to do siebie że można udawać ze to oni kradną nie my.

    Sponsored content


    przekręt na dług Empty Re: przekręt na dług

    Pisanie  Sponsored content


      Obecny czas to Nie Maj 12, 2024 11:40 pm